Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A nyári táborok ára idén tovább emelkedett, hiszen átlagosan egy napközis tábor egy hétre, közel 70 ezer forintba kerül. Összegyűjtöttük az ennél olcsóbb budapesti és Pest megyei lehetőségeket.
A napközis táborok árai 50 ezer forint környékén, az ottalvósoké 75 ezer forint környékén mozognak idén nyáron Tóth Béla, a Táborfigyelő vezetője szerint. A legkeresettebbek idén is a nyelvi táborok, a sporttáborok és a kalandtáborok. Sőt, a gyerekek akár tőzsdézni is megtanulhatnak, vagy éppen rakétát építeni.
A Honvédelmi Minisztérium közleménye szerint a 12-17 év közti gyerekek a tábor végére katonai ismeretek mellett azt is megtanulják, mi a fegyelem és a rend.
Egyre többen mennek katonai és honvédelmi táborokba is a nyárra. Az árak 15 százalékkal mentek fel, egy ottalvós tábor átlagban már 70 ezer forintba kerül, mégis egyre többen jelentkeznek.
Több mint 55 millió forintnak megfelelő összeget kell fizetni a világ egyik legdrágább nyári táboráért – igaz, ezért az összegért ötcsillagos szállodai szoba és különleges programkínálat jár. Európában jóval szolidabbak az árak, bár vannak olyan svájci nyelvi táborok és angliai sporttáborok, amelyek hetente legalább 800-900 ezer forintba kerülnek. És persze itthon is találtunk egy-két extrém drága tábort.
Angolul, németül, spanyolul, olaszul, franciául, sőt még kínaiul is lehet tanulni a Balatonnál, a Mátrában vagy a Börzsönyben. A HVG Nyelvtanulás 2022 cikke.
Tízezer budapesti 14 éven aluli gyereknek egyenként tízezer forintot ad táboroztatási támogatásként a főváros, jelentette be Karácsony Gergely főpolgármester.
Az iskolák mellett kinyithatnak a nyelviskolák is, jöhetnek a ballagások és benyújtották a javaslatot az iskolaőri rendszerrel kapcsolatban. Izgalmasan indult a június is az oktatásban - most összeszedtük a hét legfontosabb történéseit.
Átalakult a táboroztatási piac a koronavírus-járvány hatására. Az új táborok elsődleges célja, hogy olcsóbban nyújtsanak "tábori élményt "a nehezebb helyzetbe került családok gyerekeinek.
Mi lesz az idei nyári táborokkal? Kik és hogyan mehetnek a nyári szünetben napközis táborokba? Erről is beszélt a mai sajtótájékoztatón az országos tisztifőorvos.
A nyárra tervezett táborok zöme elmarad, egyelőre úgy tűnik, talán augusztusban tudnak majd gyermekeket fogadni – erről tájékoztatták a Magyar Nemzetet a különböző programok szervezői. Persze ez a probléma nem csak Magyarországon van napirenden.
A nyári szünet még nagyon messze van, azonban hamarosan elindul a nyári tábordömping. Akár 5-10% közötti összegben nőhetnek a táborárak 2020-ban is. Bár tavaly sem voltak olcsók, az előfoglalásokkal idén is meg lehet takarítani párezer forintot.
A magyar szülők 68 százaléka feladatának érzi, hogy fedezni tudja gyermeke nyári táborozásának költségeit - derül ki az OTP Bank Öngondoskodási Indexének eredményeiből.
Több mint 11 ezer diák és tanár indul útnak ezen a nyáron 19 különböző erdei, vízi és kerékpáros vándortábor-útvonalon. A harmadik éve futó program egyik célja az is, hogy a természetjárást a felsőtagozatos és középiskolás diákokkal megszerettesse.
Pénteken véget ér a 2018/19-es tanév és megkezdődik a közel két és fél hónapos nyári vakáció csaknem másfél millió általános és középiskolás diák számára. Várhatóan idén is sok diák vállal munkát, illetve tölti a szünidő egy részét táborban. A taborfigyelo.hu portál szerint a legnépszerűbbek a sport tematikájú vakációs lehetőségek, és a legtöbben Veszprém megyében táboroznak.